Прийом дітей в дошкільні заклади здійснюється відповідно до ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту», п.6, 7, 8, 9, 10 «Положення про дошкільний навчальний заклад» та основних положень Статуту кожного закладу.
До закладу приймаються діти від 2 до 6 років. Дошкільний навчальний заклад комплектує групи відповідно до рішення органів виконавчої влади та встановленої мережі. Групи комплектуються за одновіковими ознаками. Всі групи - денного перебування дітей. Дошкільний заклад має 4 групи раннього віку: від 2-х до 3-х років, 8 груп дошкільного віку: від 3-х до 6 років.
Зокрема, у пункті 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (із змінами) визначено, що прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює керівник упродовж календарного року на підставі таких документів:

НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:

Для зарахування дитини до закладу необхідно надати:

• заяву від батьків або осіб, які їх замінюють;

• медичну довідку про стан здоровя дитини;

• довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

• свідоцтво про народження дитини
За дитиною зберігається її місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків, а також у літній оздоровчий період (до 75 днів).

Підстави для відрахування дитини

Пунктом 12 Положення про дошкільні навчальні заклади, затвердженого постановою КМУ від 12.03.2003 № 305, визначено підстави для відрахування дитини з дошкільного навчального закладу, а саме:

• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація дошкільного навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного навчального закладу.

Редактовано 13.09.2017/Files/images/Прийом детей.jpg