19 червня Всесвітній день прогуляки!

2023-06-19

/Files/images/День прогулянки.jpg

Шановні батьки! Що може бути краще, ніж спільна прогулянка усією родиною! Це назавжди запамятовується дітям, це те, що перше вспливає у пам'яті!Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу!

Як зробити прогулянку цікавою та пізнавальною для дитини? Рекомендуємо:

- не поспішати;
- обговорювати побачено в природі;
- звертати увагу на відчуття;
- унікати гіперопеки;
- ставити запистання;
- планувати приємні сюрпризи;
- відповідати на зппитання малюків;
- вчити дитину орієнтуватися у природі та іі просторі;
- вчити турботливо ставитися до природи, берегти її.

У наш час діти дужемало проводять часу насвіжому повітрі. Вони віддають перевагу гаджетам та іграм у приміщенні, вважаючи їх більш привабливими, ніж прогулянки та ігри на вулиці.Але постійне сидіння (за партою, за комп’ютером чи з телефоном) та перебування в закритих приміщеннях негативно позначається на здоров’ї дитини (як зараз, так і в майбутньому). Крім того, небажання дітей гуляти на вулиці часто призводить до конфліктів і погіршення стосунків з батьками. Як же запобігти цьому й перетворити прогулянку на одне з улюблених занять? Розбираємося разом.

Чому так важливо гуляти здитиною? Насамперед варто зрозуміти, чому прогулянки є обов’язковою складовою режиму дитини. Та й не лише дитини: дорослим також необхідно гуляти хоча б 30 хвилин щодня. Адже під час прогулянкими:

1)дихаємо свіжим повітрям( на вулиці повітря, без сумніву, чистіше, ніж у звичайній квартирі);
2)очищуємо легені від домашнього пилу, алергенів, бактерій та інших шкідливих часток, прихованих від наших очей;

3)отримуємо життєво важливий вітамін D (особливо необхідний для повноцінного розвитку організму, що росте);
4)активізуємо обмінні процеси і покращуємо роботу всього організму;
5)стимулюємо фізичну активність,що сприяє зміцненню імунітету і серцево-судинної системи;
Регулярні прогулянки роблять організм дитини більш стійким в боротьбі з різними захворюваннями.
6)розвиваємо координацію, реакцію і тренуємо очі, запобігаючи проблемам із зором.
7) Крім того, виходячи щодня на прогулянку, ми запобігаємо безсонню. Діти, які забудь-якої погоди гуляють, сплять набагато краще і якість їхнього сну значно вища, що сприяє кращому відновленню організму.