Тра́вля (жарг. бу́ллинг—англ.bullying) — агрессивное преследование одного из членов коллектива (особенно коллектива школьников и студентов, но также и коллег) со стороны другого члена коллектива. Травлю организует один (лидер), иногда с сообщниками, а большинство остаются свидетелями. При травле жертва оказывается не в состоянии защитить себя от нападок, таким образом, травля отличается от конфликта, где силы сторон примерно равны. Травля может быть и в физической, и в психологической форме. Проявляется во всех возрастных и социальных группах. В сложных случаях может принять некоторые черты групповой преступности.

В качестве особой формы травли выделяют групповую травлю («травля толпы»), большинством или всеми членами коллектива (микросообщества), часто начальником, работодателем (жарг. «моббинг»).

Булінг загрожує фізичній та емоційній безпеці дітей та шкодить їхній здатності до навчання. Важливо, щоб діти навчилися розуміти, що таке булінг та як правильно, безпечно й позитивно реагувати на різні ситуації.

Дорогі вчителі, використовуйте це в роботі зі своїми дітьми. У групових дискусіях попросіть дітей уявити себе в наступних ситуаціях цькування та описати, що вони відчувають та що будуть робити. Такі розмови мають стати однією з тем “виховної години”. Це допоможе дітям не лише дізнатися більше про булінг його види й прояви, але й самостійно знайти правильні, позитивні реакції й рішення.

/Files/images/бУЛИНГ11.jpg

* ситуації запропоновані на основі перекладів матеріалів з програм протидії булінгу США

/Files/images/БУЛИНГ 333.jpg

Булінг у школі